Zielony Dom Inspiracje

zielony dom

Zielony Dom to kolor, który bardzo często jest wykorzystywany przez amatorów niebanalnych rozwiązań. Wiele już powiedziano na temat zrównoważonego stylu życia i zielonych domów. Piękne w tej koncepcji jest to, że może ona być zastosowana względem dowolnego miejsca. Istnieje wiele rzeczy jakie można zrobić, aby przekształcić istniejący dom w zielony. Nie ma ustalonych wzorców w odniesieniu do zielonych wnętrz, ponieważ projekt musi być dostosowany w zależności od lokalnych warunków klimatycznych i środowiskowych. Trzeba jednak przeanalizować aspekty przestrzeni, bo w ramach optymalizacji domów na zielone ważne jest korzystanie z naturalnych źródeł energii, z promieni słonecznych i kierunku wiatru – to są dwie główne kwestie. Możesz zacząć od otwarcia przestrzeni, które umożliwiają wejście promieni słonecznych do domu

zielony kolor elewacji domu

zielony kolor elewacji domu

Zielony kolor elewacji domu wymaga odpowiednich dekoracji. Pierwsze w ciągu dnia promienie są wystarczająco silne, aby rozgrzać przestrzeń. Trzeba unikać ostrych promieni w południe i po południem, ponieważ promienie te są silne i gorące. Możesz umieścić zasłony lub dostarczyć zewnętrzną nasadkę, która może zapobiec temu, by ostre promienie nie wchodziły do domu. Podwójne szyby działają bardzo skutecznie, aby utrzymać ciepło na zewnątrz, pozwalając jednocześnie wejść światłu do wewnątrz domu.

Zielony dom a wnętrza

 Zielony dom powinien posiadać nawiązanie kolorystyczne jeśli chodzi o wnętrza. Zielone wnętrza powinny promować krążenie wiatru i wentylację. Niestety, wiatr nie wieje w tym samym kierunku, przez cały rok. Tak więc, jeśli można zapewnić wentylację w najbardziej słusznym aspekcie, można cieszyć się naturalną bryzą niemal przez cały rok. Akcesoria i urządzenia takie jak fontanny wody i zieleni mogą odegrać ważną rolę w utrzymaniu temperatury wnętrza. Dźwięk delikatnie kaskadowej wody jest bardzo kojący, jak również relaksujący. Polecam takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *